همکاری دو رقیب برای توسعه‌ کسب‌وکار و خدماتی پایدار

۹۹/۰۴/۹

با مهاجرت کامل زیرساخت فنی لحظه‌نگار به زیرساخت ابری آروان، از این پس محصول پخش زنده‌ی اینترنتی لحظه‌نگار با پشتوانه‌ی فنی ابر آروان سرویس‌دهی می‌کند و این کسب‌وکار با تمرکز بیش‌تری بر توسعه‌ کسب‌وکار و توسعه‌ی فیچرهای جدید خواهد پرداخت. همکاری تجاری میان ابر آروان و لحظه‌نگار اوایل سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و با […]

با مهاجرت کامل زیرساخت فنی لحظه‌نگار به زیرساخت ابری آروان، از این پس محصول پخش زنده‌ی اینترنتی لحظه‌نگار با پشتوانه‌ی فنی ابر آروان سرویس‌دهی می‌کند و این کسب‌وکار با تمرکز بیش‌تری بر توسعه‌ کسب‌وکار و توسعه‌ی فیچرهای جدید خواهد پرداخت.

همکاری تجاری میان ابر آروان و لحظه‌نگار اوایل سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و با انتقال کامل زیرساخت لحظه‌نگار به زیرساخت ابر آروان، از این پس محصول سرویس‌های لحظه‌نگار -که ابزارهای کاملی را برای برگزاری رویدادهای آنلاین و کسب درآمد از ویدیو در اختیار برگزارکنندگان می‌گذارد- با زیرساخت ابر آروان و در پلتفرم لحظه‌نگار در اختیار کاربران قرار خواهد داشت.

با توجه به رشد لحظه‌نگار، این استارت‌آپ نیاز داشت بخشی از دغدغه‌های زیرساختی را کنار گذاشته و متمرکزتر بر توسعه‌ کسب‌وکار و فیچرهای محصولی فعالیت کند. ملاک لحظه‌نگار در این رویکرد «تمرکز بیش‌تر روی کسب‌وکار برای درآمد بیش‌تر و کاهش هزینه‌‌های زیرساختی» بود.

لحظه‌نگار در پاسخ به این نیاز، برون‌سپاری خدمات زیرساختی را انتخاب کرد و با توجه به زیرساخت قوی ابر آروان، این استارت‌آپ از امکان شبکه‌ی شرکای ابر آروان بهره برد تا در توافقی بر پایه‌ی تقسیم سود، با حفظ مالکیت برند، سیاست‌گذاری و توسعه‌ کسب‌وکار مسیر رشد جدید و چابک‌تری را برای خود ترسیم کند.

امیرحسین فقیهی؛ مدیرعامل لحظه‌نگار:

لحظه‌نگار همواره تلاش می‌کند در مسیر ارایه خدمات پخش زنده و رویدادهای آنلاین، ارزشی را خلق کند که مورد نیاز مردم بوده و دیگران کم‌تر به آن پرداخته‌اند. در این راستا، انجام ندادن کارهایی که خارج از دایره‌ی تمرکز شرکت است برای هر استارت‌آپی ضروری است تا بتواند ارزش اصلی خود را به بهترین شکل ارایه دهد. با این رویکرد تصمیم گرفتیم برخی فعالیت‌های شرکت را که Core business لحظه‌نگار به‌شمار نمی‌آیند و دیگران آن‌ها را بهتر از ما انجام داده‌اند، برون‌سپاری کنیم.

از قسمت‌های پرهزینه‌ای که شناسایی کردیم، بخش‌های زیرساختی سرویس لحظه‌نگار بود. پس از بررسی چند شرکت ایرانی به این نتیجه رسیدیم که زیرساخت ابر آروان با فیچرهای متنوع محصولی و توزیع‌شدگی بالا در سطح کشور، بهترین راه‌حل برای جایگزینی این خدمات در لحظه‌نگار است.

این همکاری سبب شده است:

  • به پشتوانه‌ی سرویس ابری آروان، کاربران لحظه‌نگار تجربه‌ی کار با سرویسی مقیاس‌پذیرتر و پایدارتر را داشته و بابت ظرفیت بار –که در پخش زنده‌ی اینترنتی بسیار مهم است- نگرانی نداشته باشند.
  • بیش‌تر بر کیفیت محصول، تجربه‌ی کاربری و توسعه‌ی فیچرهای لحظه‌نگار متمرکز باشیم
  • هزینه‌های زیرساختی لحظه‌نگار به‌شدت کاهش پیدا کند.
  • پشتیبانی و مانیتورینگ ۲۴ ساعته که در اختیار گرفته‌ایم به بهبود سرویس‌دهی لحظه‌نگار کمک کرده است.
  • اتفاق خوبی که پس از همکاری با ابر آروان شکل گرفت «فرصت تمرکز روی ارزش پیشنهادی لحظه‌نگار» بود و توانستیم در زمان کوتاهی سرویس برگزاری وبینار را به خدمات لحظه‌نگار اضافه کنیم تا لحظه‌نگار به یک سرویس کامل برای برگزاری هر نوع رویداد زنده یک طرفه و کلاس چند طرفه تبدیل شود.

تعامل ابر آروان و لحظه‌نگار و مسیر بی‌نهایت

در کنار این تفاهم‌نامه‌ی همکاری، هر دو پلتفرم لحظه‌نگار و ابر آروان به‌شکل مستقل به عرضه‌ی محصول پخش زنده‌ی خود می‌پردازند. تمرکز پخش زنده‌ی ابر آروان بیش‌تر روی مشتریان سازمانی و تمرکز لحظه‌نگار روی بازار کاربران محتوایی است.

لحظه‌نگار یک پلتفرم جذاب و پرکاربرد برای برگزاری رویدادهای آنلاین، هم‌چنین فروش محتوای ویدویی خواهد بود که می‌تواند نقش‌آفرینی پررنگی در بازار محتوای ویدیو، پخش زنده‌ی رویدادهای تجاری و وبینارها داشته باشد. این پلتفرم از این پس به‌کمک زیرساخت ابری آروان، می‌تواند به کاربران نامحدود، با سرعت و کیفیت بالاتر سرویس‌دهی کند. هم‌چنین حذف بخشی از هزینه‌های زیرساختی کمک می‌کند به‌رغم نوسانات قیمتی بازار، هزینه‌ی سرویس نهایی برای مشتریان، به‌صرفه‌تر نگه داشته شود.

تاکنون بستر محصول پخش زنده‌ی هر دو شرکت میزبان پخش بزرگ‌ترین رویدادهای آنلاین کشور، مسابقات ورزشی، کنسرت‌های آنلاین و سایر رخدادهای فرهنگی ملی بوده است.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد