«مهدا» ؛ سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ در حوزه الگوتریدنیگ

۰۱/۰۱/۲۴

شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ روی استارتاپ «مهدا» سرمایه‌گذاری کرد. «مهدا» به نشانی mahda.io یک پلتفرم مدیریت ثروت است که در آن راهکارهای نوین مالی بر پایه دانش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ارائه می‌شود. اولین محصول مهدا سیستم معاملات خودکار در بازارهای مالی است که در آن خرید و فروش به صورت خودکار و توسط ماشین بر روی […]

شرکت سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ روی استارتاپ «مهدا» سرمایه‌گذاری کرد. «مهدا» به نشانی mahda.io یک پلتفرم مدیریت ثروت است که در آن راهکارهای نوین مالی بر پایه دانش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ارائه می‌شود.

اولین محصول مهدا سیستم معاملات خودکار در بازارهای مالی است که در آن خرید و فروش به صورت خودکار و توسط ماشین بر روی حساب مشتریان اجرا می‌شود. این پلتفرم به علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به خصوص رمزارزها، کمک می‌کند تا از فرصت‌های موجود سرمایه‌گذاری به طور بهینه استفاده کرده و با مدیریت دارایی خود کسب سود کنند.

 داستان شکل گیری

داستان شکل گیری تیم مهدا به کار کردن اعضای این تیم در یک مجموعه معاملات الگوریتمی در سال ۱۳۹۷ برمی‌گردد. «نیما همتی» با تخصص هوش مصنوعی، «آزاده فضل الهی » با تخصص مدیریت مالی و «امیر احمد ضیایی پور » با تخصص زیرساخت، هسته اصلی این تیم را شکل داد‌ه‌اند. اعضای این تیم پس از آشنایی اولیه با معاملات الگوریتمی و مزایای آن، ایده ساخت یک پلتفرم معاملات خودکار با قابلیت انتخاب سهام مناسب و خرید و فروش خودکار توسط ماشین را دنبال کردند.  برای این کار می‌بایست حجم بسیار زیادی از داده اعم از نمودارها و چارت‌های بازارهای مالی، تحلیل‌های تکنیکال، اخبار و شبکه‌های اجتماعی و غیره در لحظه پیمایش شده و پس از آن بهترین تصمیم توسط مدل‌های هوش مصنوعی گرفته شود.

محصول اولیه سیستم انتخاب هوشمند سهام در بازار ایران بود که متاسفانه علی رغم عملکرد خوب سیستم طراحی شده، با توجه به دسترسی دشوار به معاملات الگوریتمی و عدم کارایی بازار در ایران به مرحله تجاری نرسید. مهدا از این وضعیت نا امید نشد و در ادامه  کار خود را با تلاش بیشتر در بازار رمزارزها آغاز کرد. در حال حاضر پس از گذشت یک سال، محصول مدیریت سرمایه مهدا در بازار رمزارزها، آماده خدمات رسانی به سرمایه‌گذاران این حوزه است.

مراحل اولیه کار تا رسیدن به یک محصول اولیه به صورت بوت استرپ پشت سر گذاشته شد و در ادامه برای تجاری‌سازی محصول، توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها نیاز به جذب سرمایه احساس شد. در نهایت طی مذاکرات مختلف این تیم با مجموعه اسمارتاپ به توافق رسیدند.

 انتخاب اسمارت‌آپ به عنوان سرمایه‌گذار

بنیان‌گذاران مهدا در مورد انتخاب اسمارت‌آپ به عنوان سرمایه‌گذار گفتند: از ابتدای مسیر عقیده ما بر این بود که جذب نکردن سرمایه، بهتر از حضور سرمایه گذار ناسازگار با تیم است و ما در انتخاب سرمایه گذار بسیار محتاطانه عمل می‌کردیم. در نهایت به لطف خدا با مجموعه اسمارتاپ آشنا شدیم و با توجه به تجربه مذاکرات قبلی، عملکرد و رفتار حرفه‌ای اسمارتاپ، برای ما مشخص شد. در ادامه و در طی تمام مراحل مذاکره، راستی آزمایی، و عقد قرارداد درستی این انتخاب را به ما اثبات کرد.

اسمارت آپ

دلایل سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ

دلایل سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ در استارتاپ مهدا را می‌توان به دو دسته تقسیم‌بندی کرد:

  • بازار: حجم بالای تراکنش و سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال(بیش از ۷۰۰ بیتکوین در روز) و بازار سهام، کمبود دانش سرمایه گذاری و نیاز سرمایه گذاران خرد به ابزارهای سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه، پذیرش الگوریتم تریدینگ در بازار سهام توسط قانون گذار
  • تیم: تخصص هوش مصنوعی و مالی بنیانگذاران، ایجاد محصول اولیه با سرمایه شخصی و درک کامل از بازار کریپتو

 

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد