فیسبوک خود را غیرفعال کرده و پول بگیرید!

۹۹/۰۶/۱۸

فیسبوک در حال تحقیق درباره تاثیر شبکه اجتماعی روی دموکراسی است و در همین راستا کاربرانی که پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حساب‌های خود را غیرفعال کنند، از این کمپانی پول دریافت خواهند کرد. طبق توییت یکی از خبرنگاران واشنگتن پست، «الیزابت دوسکین» فیسبوک نظرسنجی درباره میزان هزینه‌ای که کاربر حاضر است برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام […]

فیسبوک در حال تحقیق درباره تاثیر شبکه اجتماعی روی دموکراسی است و در همین راستا کاربرانی که پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حساب‌های خود را غیرفعال کنند، از این کمپانی پول دریافت خواهند کرد.

طبق توییت یکی از خبرنگاران واشنگتن پست، «الیزابت دوسکین» فیسبوک نظرسنجی درباره میزان هزینه‌ای که کاربر حاضر است برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام و فیسبوک خود دریافت کند، شروع کرده است. در این نظرسنجی عنوان شده که حساب کاربر باید از اواخر سپتامبر به مدت یک یا شش هفته غیرفعال باشد و کاربر نباید در این مدت به این پلتفرم‌ها دسترسی داشته باشد.

کاربر می‌تواند هزینه‌ای از ۱۰ تا ۲۰ دلار به ازای هر هفته دریافت کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی تایید کرده که به کاربرانی که در این نظرسنجی شرکت کنند یا اینکه به عنوان بخشی از این پژوهش حساب‌های خود را غیرفعال کنند، پول پرداخت می‌شود.

فیسبوک

فیسبوک در تاریخ ۱۰ شهریور گزارشی منتشر و در آن اعلام کرد که به دنبال انجام پژوهشی پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا است و متخصصان خارج از این کمپانی در آن مشارکت خواهند داشت. این افراد روی تاثیر شبکه اجتماعی روی رای‌گیری تمرکز خواهند کرد. این کمپانی اعلام کرده بود:

«در راستای تقویت مواردی که برای دموکراسی مفید و کاهش آنچه برای دموکراسی در شبکه اجتماعی مضر است، به تحقیق واقع‌گرایانه‌تر، بی‌طرف و تجربی نیاز داریم. در همین راستا یک همکاری تحقیقاتی جدید برای درک بهتر تاثیر فیسبوک و اینستاگرام روی نگرش‌ها و رفتارهای سیاسی در طول انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را اعلام می‌کنیم.»

این کمپانی پیش‌بینی کرده که ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار کاربر در این برنامه حضور داشته باشند. طبق گفته این شبکه اجتماعی، اطلاعات جمع آوری شده در این پژوهش برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

شرکت تحت مدیریت مارک زاکربرگ به دنبال اطلاع از تاثیر دخالت روسیه روی انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا است و افراد زیادی روی مسائل امنیتی این شبکه اجتماعی تمرکز کرده و در این بخش فعالیت می‌کنند.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد