پیام رسان محبوب تلگرام پولی می‌شود

۹۹/۱۰/۳

در حالی که تعداد کاربران تلگرام به ۵۰۰ میلیون نفر نزدیک می‌شود پاول دوروف بنیانگذار این پیام رسان محبوب از پولی شدن بخشی از این اپلیکیشن خبر داده است. دوروف در مطلبی درکانال خود در این شبکه اجتماعی نوشت: بسیاری از شما می‌پرسید چه کسی هزینه پشتیبانی از این رشد تلگرام را می‌دهد. کاربران بیشتر […]

در حالی که تعداد کاربران تلگرام به ۵۰۰ میلیون نفر نزدیک می‌شود پاول دوروف بنیانگذار این پیام رسان محبوب از پولی شدن بخشی از این اپلیکیشن خبر داده است.

دوروف در مطلبی درکانال خود در این شبکه اجتماعی نوشت: بسیاری از شما می‌پرسید چه کسی هزینه پشتیبانی از این رشد تلگرام را می‌دهد. کاربران بیشتر به معنی افزایش هزینه برای ترافیک و سرورهای بیشتر است. پروژه‌ای شبیه به تلگرام نیازبه هزینه کرد چند صدمیلیون دلار سالانه دارد تا بتواند سرپا باقی بماند.

دوروف اضافه کرد: در طول تاریخ عمر تلگرام بخش عمده هزینه‌های این شرکت را من از حساب خودم پرداخت کرده‌ام اما مسیر فعلی تلگرام حرکت به سمت رسیدن به چند میلیارد کاربر است و نیاز به سرمایه قابل توجه دارد.

به گفته بنیانگذار تلگرام وقتی یک پروژه تکنولوژی به این سطح از رشد می‌رسد دو راه پیش رو دارد یکی اینکه به سمت درآمدزایی پیش برود تا بتواند هزینه‌های خود را پوشش دهد و یا فروختن شرکت.

جزئیات طرح

دوروف تاکید می‌کند: ما قصد نداریم این شرکت را مانند بنیانگذاران واتس‌اپ بفروشیم. جهان به این که تلگرام مستقل بماند نیاز دارد به جایی که به کاربران احترام گذاشته شود و کیفیت بالای سرویس حفظ شود. تلگرام باید مثالی از کمال‌جویی و انطباق باشد و مثال‌های مشابه تلگرام نشان داده‌اند که این اتفاق در صورت خریده شدن سرویس توسط یک شرکت (دیگر) محقق نمی‌شود.

دوروف می‌نویسد: تلگرام برای مدت هشت سال فعالیت کرده و راه طولانی را طی کرده است و مسیر ارتباط مردم را از نقطه نظرات مختلف تغییر داده است از جمله از نظر رمزنگاری، سادگی استفاده، کاربردی، سرعت، دیزاین.  این تازه آغاز راه است و قابلیتهای دیگری نیز در آینده اضافه خواهد شد.

برای رسیدن به این اهداف دوروف تاکید میکند که بخش عمده قابلیت های این پیام رسان همچنان رایگان باقی می‌ماند. قابلیت‌های جدیدی برای کاربران تجاری و یا کاربرانی که فعالیت زیادی دارند به این سرویس اضافه می‌شود. برخی از این سرویسها نیاز به منابعی دارند که هزینه آن از کاربران پریمیوم دریافت خواهد شد. اما کاربران عادی همچنان و برای همیشه از قابلیتهای آن به شکل رایگان برخوردار خواهند بود.

دوروف نوشت: تمامی بخش های مرتبط با چت بدون تبلیغ باقی خواهد بود چراکه ما تصور میکنیم نمایش چت در ارتباط دو نفر باهم یا در یک گروه ایده خوبی نیست. ارتباطات بین افراد باید از تبلیغات به هر شکلی عاری باشد.

تلگرام در مقابل قصد دارد در کانال‌ها از پلتفرم تبلیغات اختصاصی خودش رونمایی کند که به گفت دوروف کاربرپسند و با حفظ حریم شخصی کاربران خواهد بود. فروش استیکر نیز نوع دیگری از مسیر درآمدی تلگرام خواهد بود.

دوروف توضیحی درباره زمان این تغییرات نداده است.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد