اپل یک استارتاپ کانادایی در زمینه پرداخت‌های موبایلی خرید

۹۹/۰۵/۱۲

اپل یک استارتاپ کانادایی با نام «Mobeewave» را تصاحب کرده که برای پرداخت‌های موبایلی تنها به تراشه NFC نیاز دارد و می‌تواند تغییرات زیادی در تراکنش‌های مالی و پرداخت‌های موبایلی را با آیفون ایجاد کند. تراشه‌ NFC از زمان آیفون ۶ تا به امروز در گوشی‌های اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حالی که […]

اپل یک استارتاپ کانادایی با نام «Mobeewave» را تصاحب کرده که برای پرداخت‌های موبایلی تنها به تراشه NFC نیاز دارد و می‌تواند تغییرات زیادی در تراکنش‌های مالی و پرداخت‌های موبایلی را با آیفون ایجاد کند.

تراشه‌ NFC از زمان آیفون ۶ تا به امروز در گوشی‌های اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حالی که کاربران می‌توانند با استفاده از گوشی هزینه خریدهای خود در فروشگاه‌ها را پرداخت کنند، فناوری Mobeewave این امکان را برای کاربران آیفون فراهم می‌کند که بدون هیچگونه سخت افزار اضافه‌ای مانند کارت خوان مبادلات مالی را انجام دهند. در حقیقت با فناوری این استارتاپ، می‌توان مبلغ را درون اپلیکیشن وارد کرد، کارت اعتباری را به پشت گوشی متصل کرد و تراکنش را انجام داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل برای تصاحب این استارتاپ ۱۰۰ میلیون دلار هزینه و کارکنان آن را نیز حفظ کرده است. اپل با انتشار بیانیه‌ای چنین خریدی را تایید کرده، البته به هدف خود از انجام این معامله یا برنامه‌ها اشاره‌ای نکرده است. سامسونگ به عنوان یکی از غول‌های دنیای فناوری، سال گذشته برای یک برنامه فروش در کانادا با Mobeewave شریک شده بود و به نظر می‌رسد سامسونگ یکی از سرمایه‌گذاران این استارتاپ است.

پرداخت‌های موبایلی

تاخیر در عرضه محصولات

اپل در سال‌های اخیر استارتاپ‌های زیادی را خریداری کرده که برای مثال می‌توان به اپلیکیشن محبوب تشخیص آب و هوای «دارک اسکای» اشاره کرد که چندین ماه پیش تصاحب آن صورت گرفت. با این خرید، نسخه اندرویدی این برنامه از فروشگاه پلی استور حذف شده و دیگر کاربران سیستم عامل گوگل به آن دسترسی ندارند، با این حال تبدیل به اپلیکیشن پیش فرض آب و هوا در iOS 14 شده است.

علاوه بر این استارتاپ، اپل در سال جاری میلادی شرکت پخش محتوای واقعیت مجازی «NextVR» را نیز خریداری کرد. احتمالا این کمپانی در مراسم معرفی گوشی‌های جدید خود یعنی سری آیفون ۱۲ به فناوری پرداخت موبایلی بیشتر اشاره خواهد کرد. اپل پس از انتشار گزارش‌های مختلف از چندین منبع، چند روز پیش رسما تایید کرد که گوشی‌های جدید خود را امسال چند هفته دیرتر وارد بازار خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد