موفقیتی تازه برای مایکت در روزهای پایان سال

۹۹/۱۲/۲۷

فروشگاه اندرویدی مایکت از ابتدای امسال با رشد بیش از ۶۰ درصد مواجه شده‌ و از ۱۶ میلیون نصب فعال در بهار و تابستان ۹۹ به ۲۶ میلیون نصب فعال در روزهای پایانی امسال رسیده است.کاربران فعال ماهانه این بازار اندرویدی از بهار تا اسفند ماه ۹۹، رشد صعودی داشته و حدودا ۲ برابر شده […]

فروشگاه اندرویدی مایکت از ابتدای امسال با رشد بیش از ۶۰ درصد مواجه شده‌ و از ۱۶ میلیون نصب فعال در بهار و تابستان ۹۹ به ۲۶ میلیون نصب فعال در روزهای پایانی امسال رسیده است.کاربران فعال ماهانه این بازار اندرویدی از بهار تا اسفند ماه ۹۹، رشد صعودی داشته و حدودا ۲ برابر شده است.

مایکت در گزارش آخر سال خود به تفکیک فصل‌ها آماری درمورد نصب، میزان ترافیک، کاربر فعال ماهانه و جست‌وجوی روزانه ارائه کرده است. اگر چه آنها سال گذشته اعلام کردند که قصد دارند در سال ۹۹ با رشد خود از رقیبشان عبور کنند. با اینحال این موضوع محقق نشد؛ اما در سال جاری تعداد کاربران مایکت رشد ۲ برابر داشته است.

براساس اعداد و ارقام مایکت، این بازار اندرویدی از بهار تا تابستان ۹۹، ۱۶ میلیون نصب فعال داشته است. از تابستان تا پایان مهر این عدد رشد داشته و به ۲۰ میلیون رسیده است. از آبان تا بهمن‌ماه  و سپس تا اسفندماه سیر رشد درمورد نصب مایکت طی شد. به این ترتیب مایکت از ابتدای امسال با رشد بیش از ۶۰ درصد مواجه شده‌ و از ۱۶ میلیون نصب فعال در بهار و تابستان ۹۹ به ۲۶ میلیون نصب فعال در پایان سال رسیده است.

بازه زمانی فصل بهار تا تابستان تابستان تا پایان مهر آبان تا بهمن ماه اسفندماه
نصب به میلیون ۱۶ ۲۰ ۲۵ ۲۶
ترافیک به ترابایت ۴ ۵ ۵۵۰۰ ۵۸۰۰
کاربر فعال ماهانه به میلیون ۵/۶ ۸ ۱۰ ۱۱
جست‌وجو روزانه به میلیون ۱/۵ ۱/۸ ۲/۳ ۲/۵

کاربران فعال ماهانه این بازار اندرویدی هم از بهار تا اسفندماه ۹۹، رشد صعودی داشته است و حدودا ۲ برابر شده است. از بهار تا تابستان ۹۹، مایکت ۶.۵ میلیون کاربر فعال ماهانه داشت و از تابستان تا پایان مهر این عدد به ۸ میلیون کاربر فعال رسیده است و  در حال حاضر ۱۱ میلیون کاربر فعال دارد که در طول ماه حداقل یک بار به آن سر زده‌اند. همچنین کاربران این پلتفرم در آخرین ماه سال ۹۹ هر روز حدود ۲/۵میلیون ‌بار در مایکت اقدام به جستجوی بازی و برنامه مورد علاقه خود کرده‌اند.  این عدد در بهار تا تابستان ۹۹، ۱/۵ میلیون جست‌وجوی روزانه بود. یعنی هم‌اکنون جست‌وجوی روزانه کاربران نسبت به ابتدای بهار ۹۹ با رشد ۶۶درصدی مواجه شده است.

مجموع حجم دانلودهای ماهانه صورت گرفته از مایکت در اسفندماه نیز حدود ۵ هزار و ۸۰۰ ترابایت است. این عدد در ابتدای سال ۴ ترابایت بود که از آبان و بهمن رشد قابل توجهی داشت. نیم‌بها بودن ترافیک مصرفی این استور اندرویدی را می‌توان یکی از عوامل ثبت چنین آماری دانست.

دلیل رشد مایکت را می‌توان ایجاد قابلیت‌هایی دانست که این بازار اندروید امسال به  قابلیت‌بازار اندرویدی اضافه کرده است. قابلیت‌هایی چون «برچسب‌های موضوعی» یا Tagها که جست‌وجو کاربران در این استور را بهبود ببخشد.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد