ماسک‌ هوشمند که هم تایپیست است و هم مترجم!

۹۹/۰۴/۸

ویروس کرونا آمد تا سبک زندگی ها را تغییر دهد و اکنون که مدت زمان نسبتا زیادی از آغاز شیوع آن در سراسر جهان گذشته است، این بیماری به مرور زمان بعضی از رفتارهای ما را دستخوش تغییر کرده است. تاثیری که ویروس کرونا روی زندگی مردم داشته به قدری زیاد بوده است که حتی […]

ویروس کرونا آمد تا سبک زندگی ها را تغییر دهد و اکنون که مدت زمان نسبتا زیادی از آغاز شیوع آن در سراسر جهان گذشته است، این بیماری به مرور زمان بعضی از رفتارهای ما را دستخوش تغییر کرده است. تاثیری که ویروس کرونا روی زندگی مردم داشته به قدری زیاد بوده است که حتی فناوری‌های مرتبط با آن نیز تولید شده‌اند. اخیرا یک نوع ماسک‌ هوشمند بسیار جالب ساخته شده که می‌تواند کمک زیادی به کاربرن دنیای فناوری کند.

استارتاپ ژاپنی موفق به ساخت ماسک هوشمندی شده است که توانایی تبدیل گفتار به نوشتار را دارد

بر اساس جدیدترین خبر منتشر شده، یک استارت‌آپ ژاپنی موفق به ساخت یک نوع ماسک جدید شده که می‌تواند به تلفن همراه کاربر متصل شود. استارتاپ Donut Robotics که سازنده ماسک‌های هوشمند c-mask است ادعا می‌کند محصول جدیدش می‌تواند صدا را به متن تبدیل کند. البته تبدیل صوت به متن در بخش پیام، همه امکانات این ماسک پیشرفته نیست. یکی از قابلیت‌های جذاب c-mask توانایی ترجمه پیام‌های نوشته شده از ژاپنی به هشت زبان دیگر است.

شیوه کار این ماسک‌ هوشمند نیز بدین صورت است که از طریق بلوتوث به دستگاه شما متصل شده و با قابلیت خاص خود گفتار را به متن تبدیل می‌کند. البته حتی این ماسک می‌تواند صدای فرد را در حال مکالمه تقویت کند تا ارتباط موثرتری برقرار شود.

ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که آیا اصلا این ماسک از لحاظ بهداشتی توانایی محافظت از افراد در برابر ویروس کرونا را دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، c-mask تمام استاندارد‌های لازم برای یک ماسک بهداشتی را در اختیار دارد، در نتیجه هنگام استفاده از آن نیازی نیست نگران آلوده شده به ویروس کرونا باشید.

ژاپن اولین بازار هدف ماسک‌ هوشمند استارتاپ Donut Robotics است. این ماسک‌ها به قیمت ۳۷ دلار در این کشور به فروش می‌رسد. البته شرکت نوپای سازنده c-mask قصد دارد فروش محصول خود را به آمریکا، اروپا و چین نیز برساند.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد