سرویس جدید پخش زنده آپارات به عنوان لایو پلاس راه‌اندازی شد

۹۹/۱۱/۱۴

آپارات خبر از راه‌اندازی سرویس جدیدی به نام لایو پلاس داده که در آن کسب و کارها می‌تواندن علاوه بر پخش زنده روی دامنه اختصاصی از لوگوی خود نیز در این برنامه‌ها استفاده کنند و خدمات جدیدی برای رویداد آنلاین خود دریافت کنند. همزمان با رسیدن آپارات به رتبه ۵۰ در رتبه‌بندی الکسا، این وبسایت […]

آپارات خبر از راه‌اندازی سرویس جدیدی به نام لایو پلاس داده که در آن کسب و کارها می‌تواندن علاوه بر پخش زنده روی دامنه اختصاصی از لوگوی خود نیز در این برنامه‌ها استفاده کنند و خدمات جدیدی برای رویداد آنلاین خود دریافت کنند.

همزمان با رسیدن آپارات به رتبه ۵۰ در رتبه‌بندی الکسا، این وبسایت از سرویس جدید خود رونمایی کرده که می‌تواند رقیب جدی برای استارتاپ‌های حوزه برگزار کننده رویداد آنلاین باشد. سرویس لایو پلاس امکان شخصی سازی در ظاهر و شکل لایو هم برای برندها امکان‌پذیر کرده است. گفتنیست پیش‌تر وبسایت آپارات قابلیت برگزار کردن رویداد لایو را در اختیار کسب و کارها و افراد داده بود و سرویس جدید قرار است ویژگی‌های جدیدی برای کاربران ایجاد کند. سرویس پایه لایو آپارات همچنان رایگان است ولی سرویس لایو پلاس در دو بخش طرح پایه و حرفه‌ای عرضه شده که هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

امکانات سرویس لایو پلاس

در طرح پایه قابلیت‌هایی همچون امکان محدودسازی تماشای پخش زنده فقط از طریق دامنه‌های دلخواه، امکان حذف نمایش گزینه‌های تمام صفحه، تصویر در تصویر و لینک به آپارات از روی Player، امکان حذف نمایش تعداد بیننده همزمان و تعداد بازدید کل از روی کانال و تاخیر حداقلی پخش زنده (۵ ثانیه) خواهد داشت. در طرح حرفه‌ای نیز علاوه بر این امکانات، امکان استفاده از سرویس پخش زنده بدون لوگوی آپارات (White Label)، امکان شخصی ‌سازی Player (درج لوگوی دلخواه و تغییر رنگ) و پشتیبانی اختصاصی نیز اضافه شده است.  نرخ شروع در هر دو سرویس برای کسب‌وکارها از پانصد هزار تومان خواهد بود و بسته به درخواست‌های مشتریان، این رقم متغیر خواهد بود.

لایو پلاس

سازگاری با  همه دستگاه‌ها

آن‌طور که آپارات اعلام کرده است همه برندها بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی خود می‌توانند از این امکان استفاده کنند. همچنین آپارات اعلام کرده سرویس لایو پلاس روی همه دستگاه‌ها، مرورگرها سازگاری دارد و تنظیم پخش برای هر کاربر بر اساس سرعت و پهنای باند اینترنتی در نظر گرفته شده است و سرعت و کیفیت پخش با سرعت و کیفیت اینترنت کاربر همسان سازی خواهد شد.

آپارات اعلام کرده که این خدمت با بهره‌جویی از امکاناتی متناسب با نیازهای کاربران، روزانه پذیرای صدها پخش زنده با موضوعات مختلف از جمله انواع گیم استریم‌ و وبینار است.

از امکانات لایو پلاس آپارات می‌توان به امکان بحث و تبادل نظر بر روی پخش زنده، امکان فروش بلیت برای شرکت در پخش زنده و رایگان بودن اشاره کرد. همچنین در صفحه‌ی پخش زنده تعداد بینندگان همزمان و تعداد بینندگان کل نشان داده می‌شود. علاوه بر آن، پس از پایان پخش زنده جزییات دقیق‌تری از آمار بازدیدها به کاربران می‌دهد. آپارات برای اجرای رویدادهای پخش زنده با استودیو ایده‌پردازان همکاری می‌کند.

پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از رویدادهای فیزیکی حال به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و این گونه پلتفرم‌ها طی یک سال اخیر رشد بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که برگزاری مجازی رویدادها در آینده و دنیای پس از واکسن کرونا نیز ادامه خواهد داشت و به نظر می‌رسد آپارات نیز با همین افق دید به ساخت و عرضه سرویس لایو پلاس روی آورده است.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد