راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری متکی بر هوش مصنوعی توسط هم‌بنیانگذار یوتیوب

۹۹/۱۰/۸

هم‌بنیان‌گذار یوتیوب با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری Veteran money در حال ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری هستند که در آن با استفاده از هوش مصنوعی سهام و دارایی‌های درآمد زا را انتخاب کنند. استیون چن، هم‌بنیان‌گذار یوتیوب، اعلام کرده است که صندوق Draco Capital Macro Quant Fund تا کنون ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌ جذب کرده و هدف آن […]

هم‌بنیان‌گذار یوتیوب با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری Veteran money در حال ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری هستند که در آن با استفاده از هوش مصنوعی سهام و دارایی‌های درآمد زا را انتخاب کنند.

استیون چن، هم‌بنیان‌گذار یوتیوب، اعلام کرده است که صندوق Draco Capital Macro Quant Fund تا کنون ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌ جذب کرده و هدف آن جذب ۲۰۰ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ است. این صندوق که در ماه سپتامبر معرفی شد از الگوریتم هوش مصنوعی برای قضاوت دارایی‌های ایده‌آل در بازار‌های صعودی و نزولی استفاده می‌کند.

چن در سال ۲۰۰۵ یوتیوب را به همراه همکاران خود چک هرلی و جاود کریم در شرکت پی‌پل بنیان نهاد

چن می گوید: «قدرت هوش مصنوعی و پردازش بزرگ‌ داده این الگوریتم به همان اندازه‌ای است که شرکت‌های بزرگ فعال در سیلیکون‌ولی که تا کنون من با آنها همکاری کرده‌ام از آن بهره می‌برند. این الگوریتم در یک بازار صعودی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی همچون اپل و مایکروسافت را می‌سنجد و همچنین در یک بازار نزولی روی دارایی‌های تدافعی همچون طلا و داشته‌های بلند مدت تمرکز می‌کند».

جاود کریم، چد هارلی و استیون چن روز‌های ابتدایی یوتیوب؛ دومین یوتیوب در ۱۴ فوریه سال ۲۰۰۵ فعال شد

فرایند «سرمایه‌گذاری سیستماتیک» این صندوق به گفته چن دقت را بالا خواهد برد. به گفته چن این کار به معنای ترکیب تحلیل اقتصادی و منطق سرمایه‌گذاری با الگوریتم‌های کامپیوتری است تا مدل‌های تصمیم گیری با هدایت هوش مصنوعی ایجاد شود.طبق گفته او این ویژگی قرار است خطر ضرر را کاهش دهد. چن می‌گوید: «این صندوق با تکیه بر نظام‌دهی، جایگزین معامله هدف‌دار براساس قضاوت انسانی خواهد شد.»

چن سال گذشته با شریک خود ملاقات کرد و دریافت که جک‌فو می‌تواند به خوبی از بزرگ‌داده‌ها برای مدیریت سرمایه‌گذاری استفاده کند. چن می‌گوید: «این موضوع موجب انگیزه ما در استفاده از پیشینه حرفه‌ای خود در حوزه اقتصاد شد».

استیون چن در سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ به عنوان کار‌آفرین در بازوی سرمایه گذاری گوگل فعال بود و در سال ۲۰۱۹ با هدف کمک به استارتاپ‌های تایوانی به تایوان بازگشت.

این دو در حال حاضر به عنوان شرکای صندوق سرمایه دارکو کپیتال (Darco Capital) که فو در سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است همکاری می‌کنند. آنها دو سرمایه‌گذار اصلی این صندوق هستند. فو که در حال حاضر متخصص مدیریت سرمایه در تایوان است پیش از این هم صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مدیریت کرده است. او در حال حاضر گروهی از تحلیلگران، دانشمندان داده و مهندسان کامپیوتر را رهبری می‌کند.

فو می‌گوید: «ما توانستیم با شاخص‌های خودمان بازار را پیش‌بینی کنیم و داشته‌هایمان را براساس آن تنظیم کنیم».

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد