سامانه اسنپ بازرس راه‌اندازی می‌شود

۹۹/۰۵/۱

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه ارکان نظارت از جمله سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی، بازرسان اتاق اصناف دادستانی و نیروی انتظامی باید در بازار حضور داشته باشند تا کنترل و نظارت دقیقی انجام شود و شرایط به گونه‌ای پیش نرود تا با افزایش نرخ ارز عده‌ای سواستفاده کنند. به همین منظور وی از […]

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه ارکان نظارت از جمله سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی، بازرسان اتاق اصناف دادستانی و نیروی انتظامی باید در بازار حضور داشته باشند تا کنترل و نظارت دقیقی انجام شود و شرایط به گونه‌ای پیش نرود تا با افزایش نرخ ارز عده‌ای سواستفاده کنند. به همین منظور وی از راه اندازی سامانه اسنپ بازرس خبر داد.

 

صرفه‌جویی در زمان با سامانه‌های الکترونیکی

حسین مدرس خیابانی روز سه شنبه در نشست هماهنگی تشدید بازرسی کالاهای هدف اظهار داشت: سامانه‌های الکترونیکی موجب  و منابع انسانی می‌شود و در نتیجه بازرسان در سریع‌ترین زمان در نقطه هدف حضور پیدا خواهند کرد و بر همین اساس قصد راه‌اندازی سامانه اسنپ بازرس را داریم.

وی با اشاره به اینکه سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی روند رسیدگی به تخلف و صدور حکم را تحت نظارت قرار می‌دهد و آمار دقیقی از پرونده‌ها در اختیار ما می‌گذارد، تصریح کرد: این سامانه باید بازرسان را نیز هدفمند کند زیرا امروزه بازرسی غیر هدفمند نمی‌تواند به تخلفات به درستی رسیدگی کند. امروز با افتخار در دولت الکترونیک از این سامانه بازرسی رونمایی می‌کنیم تا بتوانیم به صورت گسترده‌تر پاسخگوی مردم و مراجعه‌کنندگان باشیم.

وی با بیان اینکه مجموعه بازرسی در استان‌ها ماحصل ادغام دو سازمان بزرگ حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان بازرسی و نظارت بود که هر کدام طیف وسیعی از ماموریت‌های نظارتی را بر عهده دارند، افزود: در شرایط خاص کشور با ساختار اقتصادی فعلی لزوم سازمانی قدرتمند در حوزه بازرسی دیده می‌شد که تصمیم بر ادغام این دو سازمان گرفته شد تا ساختار مناسب برای اجرای ماموریت‌ها به وجود بیاید.

به گفته وی، بخش عمده‌ای از التهابات بازار ناشی از اثر شاخص‌های کلان مانند ارز است اما با وجود این نباید بازار رها شود زیرا دولت و مردم انتظار دارند تا قیمت تحت کنترل قرار گیرد که این اتفاق تنها با کمک خود بازار امکان‌پذیر می‌شود و در غیر اینصورت حتی با وجود سامانه اسنپ بازرس که موجب تقویت کنترل و سرعت در انجام ماموریت‌ها می‌شود نیز به تنیجه مطلوب نخواهیم رسید.

 

سامانه اسنپ بازرس

نظارت و کنترل بی‌سابقه

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نظارت و کنترل فعلی از بی‌سابقه‌ترین هماهنگی‌ها با سازمان تعزیرات حکومتی است، تاکید کرد: همه ارکان نظارت از جمله سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی، بازرسان اتاق اصناف  دادستانی و نیروی انتظامی باید در بازار حضور داشته باشند تا کنترل و نظارت دقیقی انجام شود و شرایط به گونه‌ای پیش نرود تا با افزایش نرخ ارز عده‌ای سواستفاده کنند.

مدرس خیابانی با بیان اینکه نباید با روش‌های قهری و سرکوب‌گرانه با افزایش قیمت‌های منطقی ناشی از تورم و شاخص‌های کلان برخورد کنیم اظهار داشت: با روش‌های هوشمندانه باید میان دو افزایش قیمت ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا با سواستفاده گران تفکیک شود و تنها باید با گروهی برخورد شود که پشت تابلو تولید و گرانی ارز مخفی شدند و حقوق مصرف‌کننده را تضعیف می‌کنند که انجام این مهم با تعامل و همگرایی همه ارکان های بازرسی امکان‌پذیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازرسان با تمام توان خود در میدان مقابله با گرانی هستند، تصریح کرد: عده‌ای از این افراد به دلیل حضور و پیگیری در بازار مبتلا به ویروس کرونا شدند و برخی از آنها نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد