رفع نیازهای پایتخت با اکوسیستم نوآوری

۹۹/۰۶/۲۳

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس گفت: بنا داریم بخشی از مشکلات و نیازهای استان تهران را با اکوسیستم نوآوری در این استان رفع کنیم. اکبر قنبرپور امروز در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، گفت: […]

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس گفت: بنا داریم بخشی از مشکلات و نیازهای استان تهران را با اکوسیستم نوآوری در این استان رفع کنیم.

اکبر قنبرپور امروز در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، گفت: تنها ۵۰ تا ۶۰ درصد اقتصاد دانش بنیان در استان تهران وجود دارد، زیرا همکاری در بین فعالان زیست بوم فناوری در تهران را به طور کامل نمی‌بینیم.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران عنوان کرد: همکاری در شهرهای کوچک وکلانشهرها وجود دارد، زیرا آنها در مقیاس کوچک فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه این همکاری در استان تهران در اکوسیستم نوآوری دیده نمی شود، بیان کرد: کارگروههای سایر استان ها در هفته پژوهش بسیار فعال هستند، اما در این هفته استان تهران از فعالیت های خود غافل است، در حالیکه تهران در زمینه فناوری ظرفیت ها و فعالیت های مربوط به خود را دارد.

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس گفت: بر اساس آخرین آمار، ۶۰ درصد صنایع کشور در استان تهران مستقر هستند اما متاسفانه از ظرفیت استان استفاده نشده است.

وی ادامه داد: بنا داریم در جلسات مجمع فناوری و نوآوری استان تهران اهداف اکوسیستم نوآوری و فناوری را به صورت شبکه ساختاری در بیاوریم و این جایگاه را به استان تهران منتقل کنیم.

قنبرپور با تاکید بر اینکه بهترین اکوسیستم نوآوری در تهران مستقر است، بیان کرد: بنا داریم نیاز و مشکلات استان تهران را از طریق همین اکوسیستم مرتفع سازیم.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد