اپل از استارتاپی با ۵ کارمند شکایت کرد

۹۹/۰۵/۲۳

اپل از شرکتی به نام «Prepear» که در زمینه خدمات غذایی فعالیت می‌کند، به علت لوگوی گلابی شکل شکایت کرده و خواستار تغییر آن شده است. به گفته موسسان Prepear که اسپین آف سرویس «Super Healthy Kids» محسوب می‌شود، اپل نسبت به لوگوی این شرکت معترض است و تغییر لوگوی گلابی شکل این شرکت را […]

اپل از شرکتی به نام «Prepear» که در زمینه خدمات غذایی فعالیت می‌کند، به علت لوگوی گلابی شکل شکایت کرده و خواستار تغییر آن شده است.

به گفته موسسان Prepear که اسپین آف سرویس «Super Healthy Kids» محسوب می‌شود، اپل نسبت به لوگوی این شرکت معترض است و تغییر لوگوی گلابی شکل این شرکت را مطرح کرده است:

«طبق گفته بنیانگذاران، اپل با لوگوی تجاری مورد استفاده در این کسب و کار کوچک مخالفت کرده و خواستار تغییر لوگوی گلابی شکل آن شده است. این لوگو نشان‌دهنده فعالیت این شرکت در زمینه مدیریت دستور غذا و همچنین برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی است.»

Prepear روی ابعاد کوچک کسب و کار خود تاکید و اعلام کرده که این سرویس تنها ۵ کارمند دارد. دعوای حقوقی میان اپل و این سرویس چندین هزار دلار برای Prepear هزینه به همراه داشته و آن‌ها مجبور به اخراج یکی از کارکنان برای پرداخت هزینه‌ها شده‌اند. با وجود چنین موضوعی، این کسب و کار به تعهد اخلاقی برای مقابله با اقدام قانونی تهاجمی اپل اشاره کرده است.

این سرویس اعلام کرده که اپل با چندین لوگو که در آن‌ها از میوه استفاده شده، مخالفت کرده و اجازه نمی‌دهند کسب و کارهای کوچک چنین لوگویی را برای خود انتخاب کنند. این اقدامات اپل باعث شده که این لوگوها تغییر کنند یا استارتاپ‌ها به سراغ آن‌ها نروند، چرا که کسب و کارهای کوچک باید با پرداخت هزاران دلار در دادگاه با این غول فناوری آمریکایی مقابله کنند که مسلما چنین هزینه‌ای برای استارتاپ‌ها بسیار سنگین است.

Prepear اعلام کرده:

«حمله حقوقی یکی از بزرگترین کمپانی‌ها در جهان، تجربه ترسناکی است، حتی اگر کار اشتباهی انجام نداده‌ باشید. این تجربه به ما نشان داد که چرا اکثر کسب و کارها راضی به تغییر لوگوی خود می‌شوند. ما نسبت به مقابله با اقدامات تهاجمی اپل و حفاظت از لوگوی خود، احساس تعهد اخلاقی می‌کنیم. ما با این کار نه تنها از لوگوی خود دفاع می‌کنیم، بلکه به کمپانی‌های بزرگ نیز گوشزد می‌کنیم که چنین رفتاری با کسب و کارهای کوچک عواقبی دارد.»

این سرویس یک دادخواست اینترنتی برای پایان اقدامات تهاجمی غول فناوری آمریکایی راه‌اندازی کرده و تا به امروز ۱۳ هزار امضا برای آن جمع آوری شده است.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد