استارتاپ Squad توسط توئیتر خریداری شد

۹۹/۰۹/۲۳

شرکت توئیتر اعلام کرد استارتاپ Squad را خریداری کرده است و احتمال اضافه شدن چت تصویری به این شبکه اجتماعی وجود دارد.   چند روز پیش اخباری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر خریداری یک استارتاپ فعال در زمینه ارتباط تصویری به نام Squad در فضای مجازی. معاون شرکت توئیتر در رابطه با این موضوع […]

شرکت توئیتر اعلام کرد استارتاپ Squad را خریداری کرده است و احتمال اضافه شدن چت تصویری به این شبکه اجتماعی وجود دارد.

 

چند روز پیش اخباری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر خریداری یک استارتاپ فعال در زمینه ارتباط تصویری به نام Squad در فضای مجازی. معاون شرکت توئیتر در رابطه با این موضوع اعلام کرد استارتاپ Squad به توئیتر کمک می‌کند تعامل بهتری را با کاربران خود ایجاد و امکان مکالمه صوتی و تصویری را به بخش پیامرسان این شبکه اجتماعی اضافه کند. علاوه بر این، استفاده از این استارتاپ باعث می‌شود تیم توئیتر از ابزار جدید و خلاقانه‌تری استفاده کند و به این ترتیب انگیزه توئیتر برای ارتقا این شبکه اجتماعی بالاتر از قبل باشد.

ظاهرا توئیتر قصد دارد از این طریق عقب ماندگی شبکه اجتماعی خود نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی را جبران کند. از طرفی هم اضافه شدن بخش تماس تصویری به پیامرسان توئیتر موضوع عجیبی نیست چرا که بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی از بخش پیامرسان آن استفاده می‌کنند و نبود امکانات ویژه در این بخش باعث ناراحتی بسیاری از آن‌ها شده است.

 

احتمال محدود شدن نرم افزار Periscope

از طرفی هم با خرید استارتاپ Squad شایعاتی مبنی بر احتمال محدودیت قابلیت گرفتن لایو در برنامه Periscope مربوط می‌شود چرا که توئیتر چندی پیش اعلام کرده بود قصد دارد کاربران خود را به جای استفاده از ویدئوهای طولانی، به سمت استفاده از ویدئوهای کوچک‌تر سوق دهد.

با این حال هنوز هدف نهایی توئیتر از خریداری نرم افزار Squad در فضای مجازی منتشر نشده است اما طبق اعلام وب سایت Squad،  این نرم افزار از دسترس خارج و از تمام فروشگاه‌های موبایلی نیز حذف شده است و پس از اعلام توئیتر با ظاهر و قابلیتی جدید این بار تحت نظر توئیتر باز خواهد گشت.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد