استارتاپ‌ها فکر ویزای آمریکا را از سر بیرون کنند

۹۹/۰۴/۴

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در یکی دیگر از اقدامات بحث برانگیزش رویای دریافت ویزای آمریکا را این بار برای استارتاپی‌ها دست نیافتنی کرد. ترامپ ویزای محبوب شرکت‌های فناوری را موقتا لغو کرد ویزای H-1B ویزایی است که به شرکت‌های فناوری این کشور اجازه می‌دهد از کشورهای دیگر، نیروی کار خلاق استخدام کنند حالا با این […]

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در یکی دیگر از اقدامات بحث برانگیزش رویای دریافت ویزای آمریکا را این بار برای استارتاپی‌ها دست نیافتنی کرد.

ترامپ ویزای محبوب شرکت‌های فناوری را موقتا لغو کرد

ویزای H-1B ویزایی است که به شرکت‌های فناوری این کشور اجازه می‌دهد از کشورهای دیگر، نیروی کار خلاق استخدام کنند حالا با این فرمان ترامپ تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

مدیران اجرایی شرکت‌های فناوری آمریکا از جمله مستقر در سیلیکون ولی معتقدند این فرمان ترامپ می‌تواند باعث شود نیروی کار مبتکری که معمولا از کشورهای جهان سوم با استفاده از این ویزا در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌شدند راهی کشورهای دیگر از جمله اکوسیستم استارتاپی و فناوری اروپا شوند.

دولت ترامپ گفته این ممنوعیت و لغو موقت برخی دیگر از ویزاهای غیر مهاجرتی باعث کاهش نرخ بیکاری و تولید بیشتر ۵۲۵ هزار شغل تازه برای کارگران آمریکایی خواهد شد. این ممنوعیت‌ها شامل کارکنانی که در حال حاضر در شرکت‌های آمریکایی مشغول به کار هستند نمی‌شود.

ویزای H-1B شامل مشاغل حرفه‌ای و سطح بالا از جمله مهندسین، اساتید، محققان، پزشکان، حسابداران، وکلا و معماران می‌شود و تنها با دعوت‌نامه شرکت‌ها و مراکز معتبر علمی و صنعتی به متقاضیان داده می‌شود. سالانه بیش از ۶۵ هزار نیروی کار زبده با استفاده از این ویزا به آمریکا مهاجرات می‌کنند.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد