آینده فین‌تک‌ها در دستان بلاک‌چین

۹۹/۰۶/۱۶

سنای استرالیا در گزارشی ادعا کرده که بلاک‌چین آینده فین‌تک‌ها را به دست خواهد گرفت و در۱۰ سال آینده بسیاری از فین‌تک‌ها برپایه تکنولوژی دفتر کل توزیع شده فعالیت خواهند کرد. به گزارش کوین ‌تلگراف، در گزارشی که کمیته منتخب سنای استرالیا در زمینه تکنولوژی امورمالی و تکنولوژی قانونی منتشر کرده بیش از ۵۰ بار […]

سنای استرالیا در گزارشی ادعا کرده که بلاک‌چین آینده فین‌تک‌ها را به دست خواهد گرفت و در۱۰ سال آینده بسیاری از فین‌تک‌ها برپایه تکنولوژی دفتر کل توزیع شده فعالیت خواهند کرد.

به گزارش کوین ‌تلگراف، در گزارشی که کمیته منتخب سنای استرالیا در زمینه تکنولوژی امورمالی و تکنولوژی قانونی منتشر کرده بیش از ۵۰ بار به تکنولوژی بلاک‌چین اشاره شده‌ است.

این گزارش در پاسخ به اولین رکود استرالیا در ۳۰ سال گذشته در نتیجه بحران کرونا جمع آوری شده است. به گفته اندرو براگ، سناتور مسئول این کمیته در این مستندات پیشنهاداتی برای «چگونگی استفاده از تکنولوژی و رقابت در جهان» ارائه شده است. او در این مورد گفت: «امیدواریم این گزارش موقت به زنجیره‌ای پیروز منتهی شود و مشاغل جدید و گزینه‌های جدید را پیش روی ما قرار دهد.»

در این گزارش به بلاک‌چین و تکنولوژی دفترکل توزیعی شده بسیار اشاره شده و پیش‌بینی شده است که به صورت سالانه ۱۷۵ میلیارد دلار و در دوره‌های پنج سال تا سال ۲۰۳۰ در حدود ۳تریلیون دلار پتانسیل برای سرمایه‌گذاری در بخش بلاک‌چین وجود دارد.

رشد قابل توجه بلاک‌چین

مایکل باسینا، از وکلای شناخته شده شرکت حقوقی پاپر آلدرمن با اشاره پتانسیل رشد بلاک‌چین در امور مالی و بخش قانونی در این خصوص گفت: «اکثر فین‌تک‌ها و پروژه‌های قانون‌گذاری تکنولوژی در ۱۰ سال آینده برپایه تکنولوژی دفترکل توزیعی یا بلاک‌چین ساخته خواهند شد یا بسیار به آن وابسته خواهند بود.»

همچنین با هدف قانونگذاری عرضه اولیه رمزارزها (ICO) یک پیشنهاد مالیاتی ارائه شد تا به جای جلوگیری و بازدارندگی از ICO ها از آنها حمایت و این اقدام را تشویق کند. جما گرین، مدیر اجرایی و یکی از بینانگذاران شرکت بلاک‌چین پاور لجر با اشاره به بیش از ۲۶ میلیارد دلاری که از ICO ها جذب سرمایه شده گفت: «استرالیا تنها کمتر از یک درصد این سرمایه را جذب کرده است.» او در ادامه تاکید کرد: «مقررات مالیاتی جدید به استفاده از این فرصت کمک خواهند کرد تا سهم بیشتری از این کیک ۲۶ میلیارد دلاری نصیبمان شود و در نهایت تمامی این سرمایه‌گذاری‌ها به ایجاد شغل برای ۱۰ هزار نفر منتهی خواهد شد.»

از دیگر کاربردهایی که در این گزارش برای بلاک‌چین از آن نامبرده شده می‌توان به ابزار مدیریت داده‌های املاک و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. این تکنولوژی با کمک به توسعه بخش کشاورزی نیز نقش مهمی در آینده این صنعت ایفا خواهد کرد. براساس برنامه‌ریزی اتحادیه ملی کشاورزان استرالیا، بخش کشاورزی استرالیا قرار است تا سال ۲۰۳۰ به صنعتی ۱۰۰ میلیارد دلاری تبدیل شود.

این کمیته گزارش نهایی خود را در آوریل ۲۰۲۱ منتشر خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

پیام‌های حاوی کلمات رکیک و توهین آمیز منتشر نخواهد شد